Zawodowe drogowskazy

Zawodowe drogowskazy

Gratulacje od samego Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka odebrał Filip Kordacki z klasy 3Gb . W II edycji konkursu zawodoznawczego „Zawodowe…

Zawodowe drogowskazy
GIM TV walentynkowo na crossie

GIM TV walentynkowo …

Sobotę 10 lutego nasza Sekcja Filmowa spędziła aktywnie, walentynkowo i bardzo crossowo. Już kolejny raz podążaliśmy z kamerami na zaproszenie…

GIM TV walentynkowo …
Strzelecki sukces

Strzelecki sukces

W 10 lutego 2018 odbył się IV Turniej Strzelecki im. Romualda Traugutta szkół średnich w Głogowie zorganizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny…

Strzelecki sukces
PreviousNext
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualności | Dodano: 26 września, 2013

Orlik Volleymania

 

Informacje ogólne o Turnieju

To już trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.

Trzecia edycja turnieju organizowana w 2013 roku swoim zasięgiem obejmie szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych będą rywalizować podczas 128 turniejów na 64 Orlikach.

Turniej „Orlik Volleymania” rozgrywany będzie w terminie od 2 do 28 września br. oddzielnie dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2000 i młodszych. W rozgrywkach będą mogły uczestniczyć reprezentacje Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych, Gimnazjów oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach. Eliminacje rozegrane będą w terminie od 9 do 17 września br., finały makroregionów w terminie od 18 do 24 września br. Rozgrywki zakończy finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 27 i 28 września br. w Poznaniu.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

 

 

 

|Informacje o udziale w Turnieju drużyny SOS Gimnazjum nr 2 w Głogowie – turniej dziewcząt.

 

w dniu 17.09.2013  odbyły się eliminacje które organizowane były przez Gimnazjum nr n2 w Głogowie. Wzięło w nich udział 6 drużyn. Awans do finału makroregionalnego wywalczyły zespoły Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie.

 

W dniu 24.09.2013 odbył się finał makroregionalny we Wrocławiu  w którym wzięło udział 13 drużyn z woj. . dolnośląskiego i opolskiego.

Do finału ogólnopolskiego awansowało 8 drużyn – w tym drużyna SOS Gimnazjum nr 2 w Głogowie w skład której wchodziły zawodniczki :

 

Julita Osipowicz – kap. drużyny, Paulina Szczeblewska, Sandra Naumowicz, Weronika Aniszewska, Hanna Bielawa, Wiktoria Hajduk, Martyna Michałowicz, Katarzyna Suchy.

 

Trenerem Siatkarskiego Ośrodka Sportowego w Gimnazjum nnr 2 w Głogowie jest Irena Dybczyńska-Bielawa

 

Turniej ogólnopolski odbędzie się w Poznaniu w dniu 27.09.2013