Czuwaj! Witamy na Dorobku szkoły drużyny Sendleraków…

Czuwaj! Witamy na Do…

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  Tym razem gościliśmy na nietypowej  zbiórce  Sendlerowskiego szczepu.  Po odtrąbieniu sukcesów w cztery świata…

Czuwaj! Witamy na Do…
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończeni…

Dziś w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów oraz klasy II. Nie obyło się bez wzruszeń,…

Uroczyste zakończeni…
DRZEWKA ABSOLWENTÓW

DRZEWKA ABSOLWENTÓW

Tradycją gimnazjum jest sadzenie drzewek przez uczniów trzecich klas, którzy już za kilka chwil opuszczą nasze mury. Wbrew pozorom, absolwenci…

DRZEWKA ABSOLWENTÓW
PreviousNext
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Aktualności | Dodano: 26 września, 2013

Orlik Volleymania

 

Informacje ogólne o Turnieju

To już trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.

Trzecia edycja turnieju organizowana w 2013 roku swoim zasięgiem obejmie szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych będą rywalizować podczas 128 turniejów na 64 Orlikach.

Turniej „Orlik Volleymania” rozgrywany będzie w terminie od 2 do 28 września br. oddzielnie dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2000 i młodszych. W rozgrywkach będą mogły uczestniczyć reprezentacje Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych, Gimnazjów oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach. Eliminacje rozegrane będą w terminie od 9 do 17 września br., finały makroregionów w terminie od 18 do 24 września br. Rozgrywki zakończy finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 27 i 28 września br. w Poznaniu.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

 

 

 

|Informacje o udziale w Turnieju drużyny SOS Gimnazjum nr 2 w Głogowie – turniej dziewcząt.

 

w dniu 17.09.2013  odbyły się eliminacje które organizowane były przez Gimnazjum nr n2 w Głogowie. Wzięło w nich udział 6 drużyn. Awans do finału makroregionalnego wywalczyły zespoły Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie.

 

W dniu 24.09.2013 odbył się finał makroregionalny we Wrocławiu  w którym wzięło udział 13 drużyn z woj. . dolnośląskiego i opolskiego.

Do finału ogólnopolskiego awansowało 8 drużyn – w tym drużyna SOS Gimnazjum nr 2 w Głogowie w skład której wchodziły zawodniczki :

 

Julita Osipowicz – kap. drużyny, Paulina Szczeblewska, Sandra Naumowicz, Weronika Aniszewska, Hanna Bielawa, Wiktoria Hajduk, Martyna Michałowicz, Katarzyna Suchy.

 

Trenerem Siatkarskiego Ośrodka Sportowego w Gimnazjum nnr 2 w Głogowie jest Irena Dybczyńska-Bielawa

 

Turniej ogólnopolski odbędzie się w Poznaniu w dniu 27.09.2013