Czuwaj! Witamy na Dorobku szkoły drużyny Sendleraków…

Czuwaj! Witamy na Do…

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  Tym razem gościliśmy na nietypowej  zbiórce  Sendlerowskiego szczepu.  Po odtrąbieniu sukcesów w cztery świata…

Czuwaj! Witamy na Do…
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończeni…

Dziś w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów oraz klasy II. Nie obyło się bez wzruszeń,…

Uroczyste zakończeni…
DRZEWKA ABSOLWENTÓW

DRZEWKA ABSOLWENTÓW

Tradycją gimnazjum jest sadzenie drzewek przez uczniów trzecich klas, którzy już za kilka chwil opuszczą nasze mury. Wbrew pozorom, absolwenci…

DRZEWKA ABSOLWENTÓW
PreviousNext
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

2011-2012 rok | Dodano: 7 grudnia, 2011

Galeria zdjęć na rok 2011-2012:

27 sierpień 2012-Koncert charytatywny

Już w czwartek 30 sierpnia o godz.19.00 w Wentylatorni MOK na Muzycznej Scenie Młodych zagramy dla Jacka. Leczenie Jacka Maliszewskiego wymaga dalszego wsparcia, dlatego Zespoły Life Spectators i 4MKa zapraszają.

3 Zdjęcia

29 czerwiec 2012-Zakończenie roku szkolnego klas I i II

Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas – czas upragnionych wakacji. Dziś, 29 czerwca, podsumowaliśmy rok szkolny klas I i II. Zamknęliśmy nasze książki i uściskaliśmy wychowawców. Żegnaj szkoło, za kilka miesięcy spotkamy się tu znowu dojrzalsi, mądrzejsi, wypoczęci.

20 Zdjęcia

29 czerwiec 2012-Śladem naszych kolegów

Nie zabiegali o zaszczyty! Robili swoje. Raz głośno, raz cicho. Zostali zauważeni, bo mieli… to coś! Osobowościami roku 2011/2012 zostali: Marcin Piekielniak IIIa, Julia Zaborowska IIIc, Natalia Zimny IIIc, Aleksandra Jedlecka IIIe, Paweł Tomaszewski IIIe, Paweł Petrov IIIa, Tomek Sumera IIIc, Jędrzej Bartkowiak IIId i Piotr Kuchnicki IIId.

10 Zdjęcia

29 czerwiec 2012-Zakończenie roku szkolnego klas III

Dziś w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów przy wspominaniu minionych trzech lat. Pani Dyrektor Wiesława Wysocka oraz wszyscy nauczyciele pożegnali uczniów ciepłym słowem.

27 Zdjęcia

28 czerwiec 2012-Podsumowanie dorobku szkoły

Tradycyjna impreza szkolna nazywana w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler podsumowaniem dorobku szkoły przyjęła w tym roku formę szkolnego benefisu. Biorąc pod uwagę charakter tego spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli, benefis wydaje się odpowiednim określeniem.

86 Zdjęcia

28 czerwiec 2012-Dla Jacka...

Dla Jacka… myśli i uczynki. W czerwcu dwukrotnie kwestowaliśmy dla Jacka. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Z radością przekażemy na konto 900zł.

6 Zdjęcia

28 czerwiec 2012-Klasa z klasą

Tytuł ten nadano w roku szkolnym 2011/2012 klasom: IIId – wych. pani Iwona Grzegorzak, IIb – wych.pani Iwona Patelska-Mazur i Ic – wych. pani Tamara Chojnacka. W nagrodę kl.I i II otrzymały „Zielone karty” dające dzień bez jedynki i dwójki, a kl.III delektowała się pizzą. Gratulujemy!!!

6 Zdjęcia

25 czerwiec 2012-Kiermasz podręczników

Rok szkolny 2011/2012 pomalutku przechodzi do historii. Kiermasz podręczników szkolnych jest pierwszym symbolicznym krokiem w stronę wakacji.

13 Zdjęcia

22 czerwiec 2012-Plebiscyt na sportowca roku

W dniu 22 czerwca odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt na najlepszego sportowca naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie i nauczyciele głosowali na dwudziestu sportowców, którzy odnosili wysokie wyniki w swoich dyscyplinach sportowych.

23 Zdjęcia

21 czerwiec 2012-Debata szkolna

Dnia 19 czerwca odbyła się debata, której uczestnikami byli: pani dyrektor Wiesława Wysocka, pani pedagog, opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie – przedstawiciele każdej z klas. Celem owego spotkania było poruszenie problemów spotykanych przez uczniów w naszej szkole oraz zastanowienie się nad ich rozwiązaniem.

5 Zdjęcia

20 czerwiec 2012-Wernisaż

Czerwiec w naszym gimnazjum rozkwitł pod znakiem artystów. Wczoraj 20.06.2012r. odbył się wernisaż szkolnych malarzy, grafików i akwarelistów oraz pokaz mody przygotowany przez Pawła Tomaszewskiego z klasy 3e. Stroje zaprezentowały uczennice klas trzecich.

55 Zdjęcia

18 czerwiec 2012-Spacerkiem po Głogowie

Grupa uczniów klasy II a: Joasia Losik, Oliwia Szostak, Dominika Kubiak, Klaudia Piotrowska i Wojtek Bereś, zaprezentowała projekt edukacyjny pt.„Spacerkiem po Głogowie”.

9 Zdjęcia

12 czerwiec 2012-Męska przestrzeń

12 czerwca w auli naszej szkoły odbył się kolejny wieczorek poetycko – muzyczny przygotowany przez p.Małgorzatę Jankowską i p.Renatę Kołodziej . Wieczorek połączony był z promocją najnowszego almanachu poetów.

6 Zdjęcia

7 czerwiec 2012-Konkurs j.niemiecki Serby

Dnia 06.06.2012 w Gimnazjum Gminnym w Serbach odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs rozegrany został na dwóch poziomach: podstawowym i kontynuacji. Miło nam oznajmić, że wszyscy nasi uczniowie zajęli miejsca punktowane.

4 Zdjęcia

6 czerwiec 2012-Stypendia Prezydenckie

Są młodzi, zdolni i mają swoje pasje. Ich praca i dotychczasowe osiągnięcia zostały kolejny raz docenione. Najlepsi uczniowie głogowskich szkół , a wśród nich 12 uczniów naszego gimnazjum, otrzymali Stypendia Prezydenta Miasta.

21 Zdjęcia

6 czerwiec 2012-Dzień Kibica

W dniu dzisiejszym (6 czerwca) w naszym gimnazjum hucznie obchodziliśmy „Dzień Kibica” pod dobrze znanym każdemu hasłem: Koko Koko Euro Spoko. Uczniowie spędzili ten czas we wspaniałej atmosferze wprowadzającej nas do Euro 2012.

37 Zdjęcia

3 czerwiec 2012-Dni Głogowa

Dni Głogowa to była świetna okazja, aby zaprezentować się na większej scenie. Kilku z naszych uczniów zakwalifikowało się do przeglądu twórczości lokalnej. Tak więc mieli możliwość prezentacji własnych talentów i pasji.

34 Zdjęcia

2 czerwiec 2012-O Literacki Złoty Głóg

2 czerwca, podczas ostatniego dnia Głogowskich Konfrontacji Literackich, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu “O Literacki Złoty Głóg”. Wśród nagrodzonych znalazło się aż sześcioro uczniów naszej szkoły.

3 Zdjęcia

1 czerwiec 2012-Dzień Dziecka

Szkoda, że Dzień Dziecka jest raz w roku! Zamiast książek piłka, zamiast kartkówek biegi z przeszkodami, zamiast pytania - rozmowy na temat wartości rodziny. Bez ocen, bez stresu. Nauczyciele w-f Pani Agnieszka Matuszak-Trojan, Irena Dybczyńska-Bielawa i Piotr Tadajewski.

127 Zdjęcia

1 czerwiec 2012-Jak Warszawa to w maju

To już kolejna wyprawa na Warszawę! Tym razem młodzież z klas: III a, III c i II f wraz z opiekunami: p. Alicją Anastaziuk, p. Anetą Lenort, p. Ulą Hordyk i p.Tamarą Chojnacką postanowiła odwiedzić stolicę Polski.

27 Zdjęcia

31 maj 2012-Światowy Dzień bez Papierosa

31 maja. W tym dniu zwracamy szczególną uwagę na problem palenia nie tylko wśród młodych, ale i dorosłych ludzi. W naszej szkole sprawdzamy stan naszych płuc organizując happening na przerwach śródlekcyjnych.

37 Zdjęcia

29 maj 2012-Młodzieżowy Dzień Polityki

29 maja 2012 uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w I Głogowskim Młodzieżowym Dniu Polityki organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Wysłuchali wykładu Pana Krzysztofa Bosaka( posła na sejm w V kadencji).

10 Zdjęcia

25-27 maj 2012-Przebudzeni do życia-konkurs

26 maja w Bielsku-Białej odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia”. Jest to jedyny w Polsce konkurs tego typu dla gimnazjalistów. Nasze województwo reprezentowały dwie osoby, a wśród nich Jagoda Klimala z kl. IIIe.

4 Zdjęcia

 25 maj 2012-Międzygimnazjalny konkurs Artystyczny

25 maja w naszej szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Artystyczny o zasięgu powiatowym. Jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami tego konkursu już od 11 lat. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach: muzycznej, w której prezentują się soliści oraz zespoły.

33 Zdjęcia

25 maj 2012-Najpiękniejsza Maska Karnawałowa- gala

Dnia 25.05.2012 r. w Operze Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową, zorganizowanego wspólnie przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Operę.

18 Zdjęcia

25 maj 2012-Wycieczka rowerowa Lubiatów

Już dawno żadna klasa nie zaryzykowała tak aktywnie spędzić wycieczki. W dniach 23-25 maja uczniowie klasy 2A wybrali się na rajd rowerowy do Lubiatowa. Lubiatów – niby nie jest daleko, lecz 47 km dla wielu z nas to prawdziwy wyczyn, zwłaszcza, gdy na co dzień nie uprawiamy sportów rowerowych.

75 Zdjęcia

21 maj 2012-Relacja ze Słupska

21 maja 2012 r. w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się uroczystość podsumowania XXVIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.

24 Zdjęcia

18 maj 2012-Warszawa da się lubić...

Piękny maj sprzyja wyjazdom. Trzy klasy naszego gimnazjum: I c, I e i III d wyruszyły na podbój stolicy. O godzinie czwartej nad ranem, jeszcze zaspani, ale pełni pozytywnych emocji, byliśmy gotowi do drogi Czterodniowy pobyt w Warszawie obfitował w wiele atrakcji.

25 Zdjęcia

9 maj 2012-Pegazik - etap wojewódzki

9 maja 2012 r. w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się XVII Dolnośląski Finał Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Z przyjemnością informujemy , że uczennica naszej szkoły Jagoda Klimala zdobyła II miejsce. Jury było pod wrażeniem wspaniałego występu Jagody i zaprosiło ją do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”

4 Zdjęcia

5 maj 2012-Złoty Budzik

W dniach 5-6 maja w Domu Kultury BAKARA weWrocławiu po raz dwunasty odbył się Festiwal Młodych Piosenkarzy „BUDZIK”. Ogromny sukces odniosła nasza uczennica Agnieszka Ogrodnik zdobywając nagrodę „Złotego Budzika”.

6 Zdjęcia

30 kwiecień 2012-Nadanie szkole imienia

W życiu każdej społeczności nadchodzą chwile niezwykłe, które zapisują się złotymi literami w jej historii. Takim doniosłym wydarzeniem dla naszego gimnazjum było nadanie szkole imienia. Do uroczystości przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy.

62 Zdjęcia

29 kwiecień 2012-Sejm Dzieci i Młodzieży

Julia Zaborowska i Natalia Zimny, uczennice klasy IIIc zostały zaproszone na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbywają się co roku 1 czerwca- Dzień Dziecka. Jest to nagroda za wykonanie projektu na temat „ Jak zachęcić młodzież do głosowania?”.

9 Zdjęcia

27 kwiecień 2012-Uroczystość Poświęcenia Sztandaru

W dniu 27 kwietnia 2012r. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się msza święta, na której poświęcono sztandar gimnazjum. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice.

6 Zdjęcia

24 kwiecień 2012-Egzaminy gimnazjalne

Od dzisiaj nasi uczniowie sprawdzają efekty trzyletniej nauki w gimnazjum. Egzamin gimnazjalny rozpoczęty! Dziś młodzież zmaga się z historią, WOS-em oraz językiem polskim. Towarzyszy jej duża doza niepewności, bo to pierwszy egzamin według nowej reformy programowej.

19 Zdjęcia

23 kwiecień 2012-Oda do radości

23 kwietnia 2002 r. został rozstrzygnięty XII już powiatowy konkurs literacki, „Oda do radości” organizowany przez Gimnazjum nr 4 w Głogowie. Wśród nagrodzonych znalazły się także nasze koleżanki z klas pierwszych.

1 Zdjęcia

21 kwiecień 2012-Gimnazjada

W sobotni zimny i deszczowy poranek stanęliśmy w szranki z głogowskimi gimnazjami. Rywalizacja okazała się radosnym przeżyciem. Sportowych duch pozwolił dziewczętom pokonać wszystkie rywalki i zająć pierwsze miejsce.

62 Zdjęcia

20 kwiecień 2012-Konkurs plast. im. Z.Weinerta

W lutym i marcu bieżącego roku szkolnego w klasach I – III ogłoszono międzypowiatowy konkurs plastyczny organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie pod hasłem: KAPLICZKI I KRZYŻE PRZYDROŻNE.Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Wiktoria Pawlak – zdobyła I miejsce w etapie powiatowym. Gratulujemy!

15 Zdjęcia

18 kwiecień 2012-W pogoni za indeksem

18 kwietnia 2012 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w trzecim etapie powiatowego konkursu „W pogoni za indeksem”, któremu patronuje Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Aby dojść do tego szczebla konkursu, musieli pokonać ponad trzystu uczestników.

4 Zdjęcia

30 marzec 2012-Historia teatru - prezentacja

30 marca 2012 r. w bibliotece szkolnej zaprezentowany został projekt pt. „Jaką drogę przeszedł teatr od starożytności do czasów współczesnych?” przygotowany przez uczniów z kl. 2d i 2f. Dziewczęta z kl. 2d przygotowały prezentację multimedialną.

17 Zdjęcia

30 marzec 2012-Dzień otwarty

W piątek, 30 marca, w Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbył się dzień otwarty dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Uczniowie gimnazjum, poza pokazaniem budynku szkoły, zaprezentowali również gościom najróżniejsze talenty, które rozwijają w szkole.

87 Zdjęcia

30 marzec 2012-Z książką przez wieki

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie była organizatorem bardzo ciekawego konkursu multimedialnego przeznaczonego dla uczniów gimnazjów powiatu głogowskiego. Celem konkursu pt. „Z książką przez wieki” było przygotowanie prezentacji multimedialnej.

5 Zdjęcia

26 marzec 2012-Żakinada

Dnia 26 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się V Głogowska Żakinada. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy były subkultury, które w humorystyczny sposób zostały zaprezentowane przez młodzież z naszego miasta.

8 Zdjęcia

23 marzec 2012-Konkurs recytatorski poświęcony W.Szymborskiej

23 marca 2012 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbył się VII Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Był to konkurs nietypowy (o zasięgu międzypowiatowym).

1 Zdjęcia

23 marzec 2012-Koncert rockowy

W ramach realizacji projektu gimnazjalnego grupa chłopców i dziewcząt z klasy II c zorganizowała koncert rockowy, który jednocześnie był ich zaliczeniem projektu gimnazjalnego.

8 Zdjęcia

22 marzec 2012-Maska karnawałowa

W ramach zajęć technicznych uczniowie klas pierwszych wykonywali maski karnawałowe techniką papier mache. Wszystkie prace zostały przesłane na konkurs „ MASKA KARNAWAŁOWA” i będą uczestniczyły w licytacji podczas widowiska operowego „Bal maskowy”.

23 Zdjęcia

22 marzec 2012-Integracyjne warsztaty plastyczne

W dniu 22 marca w ramach Tygodnia Tolerancji w naszej szkole przeprowadzono warsztaty plastyczne, w których oprócz naszych uzdolnionych w zakresie sztuki gimnazjalistów uczestniczyli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

39 Zdjęcia

21 marzec 2012-Gala Talentów

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny i w środku Tygodnia Tolerancji wszyscy uczniowie wzięli udział w „Gali Talentów” – imprezie z kilkuletnią tradycją, podczas której chętne dziewczęta i chłopcy posiadający jakiekolwiek możliwości artystyczne zaprezentowali się całej szkole.

24 Zdjęcia

20 marzec 2012-Tydzień Tolerancji - spotkanie z pastorem

W tym roku wróciliśmy do tradycji ponadwyznaniowych rozmów o tożsamości narodowej i tolerancji dla innych. W związku z tym zaprosiliśmy do szkoły pastora Kościoła Chrześcijan Baptystów w Głogowie, pana Zbigniewa Wierzchowskiego.

8 Zdjęcia

20 marzec 2012-Wygraj Sukces

Dnia 20 marca w miejscowości Lipno koło Leszna odbył się pierwszy etap przesłuchań Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Nasze gimnazjum reprezentowały Agnieszka Ogrodnik i Monika Olejnik.

9 Zdjęcia

20 marzec 2012-Nadanie imienia naszej szkole

20 marca 2012r. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Głogowie. Jednym z punktów posiedzenia było podjęcie uchwały ws. nadania imienia Ireny Sendler naszemu gimnazjum. W głosowaniu brało udział 18 radnych i wszyscy głosowali pozytywnie.

6 Zdjęcia

20 marzec 2012-Duży sukces naszych poliglotów

20 marca w PWSZ w Głogowie odbyło się powiatowe dyktando w języku angielskim dla gimnazjów. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością języka angielskiego i zostali laureatami tego konkursu.

2 Zdjęcia

19 marzec 2012-Tydzień Tolerancji - dzień pierwszy

W pierwszym dniu tegorocznego Tygodnia Tolerancji w Gimnazjum nr 2 w Głogowie wszystkie klasy poprzez udział swoich przedstawicieli wykonały plakaty poruszające temat tolerancji w szkole, mieście, kraju i na świecie.

20 Zdjęcia

19 marzec 2012-Konkurs kraje niemieckojęzyczne

Wiktoria Pawlak, Patrycja Skoczylas oraz Martyna Sadowska z kl.1A wykazały się olbrzymią wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych biorąc z udział w powiatowym konkursie krajoznawczym zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

8 Zdjęcia

16 marzec 2012-Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 16 marca we Wrocławiu odbył się koncert laureatów XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Laureatką III miejsca została nasza uczennica Agnieszka Ogrodnik, która wykonała piosenkę w języku angielskim.

7 Zdjęcia

14 marzec 2012-Ośmiu Wspaniałych

W dniu 14 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się głogowski finał Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” organizowanego przez fundację „Świat na Tak”. W tym roku „Wspaniałą” została nasza koleżanka z klasy III E – Ania Kurzawa.

43 Zdjęcia

14 marzec 2012-Życie i twórczość W.Szymborskiej

14 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się powiatowy konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Wisławy Szymborskiej”. Naszą szkołę reprezentowało aż osiem osób.

13 Zdjęcia

13 marzec 2012-Święta trzech pokoleń

13 marca w Klubie Batalionowym podsumowano powiatowy konkurs literacki dla młodzieży pod hasłem „Święta trzech pokoleń”. Celem konkursu, zorganizowanego przez tutejszą bibliotekę, było utrwalenie obrazu świąt Bożego Narodzenia.

4 Zdjęcia

10 marzec 2012-Bezpieczni w Sieci

W ubiegłym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczni w Sieci”. Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA zorganizowało konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

8 Zdjęcia

9 marzec 2012-Wyniki konkursu Olimpus

W ostatnich dwóch ogólnopolskich konkursach znajomości języka niemieckiego „Olimpus – sesja jesienna 2011 oraz zimowa 2012” możemy poszczycić się laureatami. Najwyższe wyniki osiągnęła Patrycja Skoczylas z kl. 1 A

8 Zdjęcia

23 luty 2012-Trzymaj formę

Dzisiaj uczniowie klas drugich, przedstawili nam próbkę swoich umiejętności kulinarnych i pokazali jak można przygotować posiłek smacznie, apetycznie i…ZDROWO! Do przepysznych kanapek, koreczków i koktajli dodali szczyptę wiedzy zawartej w „Piramidzie zdrowia”.

35 Zdjęcia

23 luty 2012-Łyżwiarze zdeklasowali rywali

Dnia 23 lutego odbyły się Mistrzostwa Głogowa w łyżwiarstwie figurowym na lodzie. Nasze gimnazjum już tradycyjnie okazało się najlepsze w ogólnej klasyfikacji deklasując inne szkoły.

29 Zdjęcia

17 luty 2012-Olimpiada wolontariatu

Dnia 17 lutego 2012 roku, w godzinach porannych, w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie odbyła się V Jubileuszowa Olimpiada Wolontariatu o Przechodni Puchar Prezydenta Miasta Głogowa.

8 Zdjęcia

15 luty 2012-Gala Talentów

Jagoda Klimala – uczennica kl. 3 e po raz kolejny odniosła ogromny sukces poetycki. Jej wiersz pt. „Uchodzi z nas powietrze” został uznany za najlepszy w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Warszawie. Jagoda otrzymała za swój utwór I miejsce. Pokonała ogromną konkurencję – 223 uczestników w kategorii gimnazjum !

8 Zdjęcia

15 luty 2012-Abecadło z pieca spadło...

W ramach realizacji projektów edukacyjnych, uczniowie kl. II d: Karolina Kopa, Kasia Kuc, Krzysiek Dziadosz, Piotrek Grzesiak i Krzysiek Burka zaprezentowali projekt pt. „Abecadło z pieca spadło”. Działanie miało na celu rozwiązać problem, czy wynalezienie pisma stało się pomocne w rozwoju cywilizacji śródziemnomorskich, komunikacji interpesonalnej.

17 Zdjęcia

13 luty 2012-Mistrzostwa Głogowa w piłce ręcznej

W dniu 13.02.2012 odbyły się Mistrzostwa Głogowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt, w których nasza drużyna zajęła III miejsce. Uczennice, które brały udział w zawodach: Paula Heinze, Paulina Cejba, Daria Orzechowska, Paulina Marszał, Małgorzata Sznigir, Dominika Nawracaj.

15 Zdjęcia

13 luty 2012-Współpracujemy z policją

Cały tydzień gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Przeprowadzili oni pogadanki profilaktyczne we wszystkich klasach naszej szkoły. Głównym celem spotkań było uświadomienie uczniom, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie.

10 Zdjęcia

9 luty 2012-Konkurs wiedzy o patronce

W konkursie wiedzy o życiu i działalności Patronki Szkoły – Ireny Sendler udział wzięło 15 osób z klas I-III gimnazjum. Gimnazjaliści mieli możliwość wykazania się swoimi wiadomościami n.t. życia Ireny Sendler, jej lat dziecięcych, szkolnych, pierwszej pracy i działalności.

4 Zdjęcia

9 luty 2012-Mistrzostwa Głogowa w tenisie stołowym

9 lutego na naszych obiektach sportowych odbyły się mistrzostwa Głogowa w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych. W tym roku w reprezentacji naszej szkoły zadebiutowali młodzi tenisiści z klasy Ic i starsze koleżanki z klasy II.

23 Zdjęcia

7 luty 2012-Wycieczka do Londynu

Tower of London, Big Ben, St. Paul’s Cathedral, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Te i inne miejsca zwiedziła młodzież naszego gimnazjum podczas 6 dniowego pobytu w Londynie.

13 Zdjęcia

25 styczeń 2012-Ferie w naszej szkole

Powoli dobiegają końca ferie zimowe a część z naszych uczniów spędzała ten czas bardzo aktywnie uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w szkole. Miło nam, że jest grupa młodzieży, która zamiast leżenia przed telewizorem cały dzień wybrała aktywne uczestnictwo w zajęciach szkolnych.

23 Zdjęcia

13 styczeń 2012-Bal karnawałowy

W piątek 13.01.2012 roku w Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbył się bal karnawałowy. Zanim odbyły się tańce-hulańce, które pomogły uczniom w rozluźnieniu się i zapoczątkowały czas odpoczynku, uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie imprezy. Każda klasa z chęcią włączyła się w dekorowanie sali gimnastycznej.

114 Zdjęcia

10 styczeń 2012-Dolnośląskie mecze matematyczne

Hura!!! Nasza drużyna wygrała rozgrywkę podczas Dolnośląskich Meczy Matematycznych grając z Gimnazjum nr 2 z Polkowic. Odbyło się to 10 stycznia 2012r. w Polkowicach. Mecz był popisem naszych uczniów, ponieważ prezentowali zadania bardzo dobrze zdobywając 34 punkty.

1 Zdjęcia

5 styczeń 2012-Deutschfreund

Zdaniem pierwszoklasistów warto brać udział w konkursach językowych „Jersz – Łowcy Talentów”. Uczennice Wiktoria Pawlak i Patrycja Skoczylas z kl. 1A udowodniły, że można w nich wygrać i zdobyć cenne nagrody.

9 Zdjęcia

19 grudzień 2011-Integracyjne warsztaty plastyczne

Dnia 19 grudnia odwiedziliśmy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Głogowie, gdzie wzięliśmy udział we wspólnych przedświątecznych warsztatach plastycznych w ramach integracji obu placówek.

17 Zdjęcia

16 grudzień 2011-Wieczór z Miłoszem

16 grudnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbył się wieczór poświęcony Czesławowi Miłoszowi. Niebawem kończy się Rok Miłosza i z tej okazji zorganizowano spotkanie, na którym profesor Stanisław Bereś – wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego, przybliżył głogowianom postać Noblisty.

4 Zdjęcia

14 grudzień 2011-30 lat temu...

30 lat temu na terytorium Polski wprowadzono stan wojenny. Ta współczesna historia jest bardzo ciekawa i budzi wśród społeczeństwa wiele emocji, jest intrygująca – szczególnie dla młodego pokolenia. Nasi gimnazjaliści również zainteresowali się tematem i wzięli udział w konkursie historycznym p.n.: ”Stan wojenny –pamiętamy, wspominamy, przeżywamy”.

17 Zdjęcia

12 grudzień 2011-Wystawa prac Marka Świątka

Na korytarzu holu głównego naszej szkoły możemy obejrzeć wystawę indywidualną prac Marka Świątka. Marek jest uczniem klasy III B. Uczęszcza na zajęcia koła plastycznego. Rysunkiem zajmuje się od dwóch lat. Wykonuje prace monochromatyczne i kolorowe.

12 Zdjęcia

7 grudzień 2011-Szachowy turniej mikołajkowy

Dnia 7 grudnia z inicjatywy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, odbyły się eliminacje do I Szkolnego Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Zawodnicy, aby wziąć udział w zawodach musieli wnieść wpisowe w postaci tabliczki czekolady.

15 Zdjęcia

5 grudzień 2011-Klasy pierwsze o naszej patronce

W ramach przygotowań do uroczystości nadania imienia naszej szkole uczniowie klas pierwszych na zajęciach artystycznych przygotowali projekty ekspozycji o Irenie Sendler. Prace możemy obejrzeć w holu korytarza szkolnego na I piętrze.

8 Zdjęcia

2 grudzień 2011-Występ w Hotelu Qubus

02 grudnia 2011 r. w Hotelu Qubus odbyło się spotkanie charytatywne „Gwiazdkowa niespodzianka” organizowane przez Dom Pomocy Społecznej oraz pastora Kościoła Chrześcijam Baptystów w Głogowie.

23 Zdjęcia

1 grudzień 2011-Strachy na lachy

Wystarczy ciekawe ujęcie i stosowny tytuł – to pomysł na wygraną w konkursie fotograficznym. Patrycja Skoczylas z klasy 1 A zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Strachy na lachy – w obiektywie aparatu”.

17 Zdjęcia

30 listopad 2011-Dolnośląskie Mecze Matematyczne

30 listopada 2011r. nasza szkoła rozpoczęła rozgrywki w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Tradycyjnie 10-osobowa drużyna uczniów utalentowanych matematycznie rozwiązywała i prezentowała zadania konkursowe.

6 Zdjęcia

30 listopad 2011-Prezentacje klas II

Klasy II zaproponowały nam podróż do Francji, USA, Australii, Rosji, Egiptu, Kenii i na Madagaskar. IIa przybliżyła nam bohemę paryską i świat mody, IIb postawiła na film, politykę i problemy społeczne, IIc uznała, że dobra zabawa to jest to.

51 Zdjęcia

30 listopad 2011-Wspieramy uzdolnienia uczniów

Nikt się nie spodziewał, że powstanie drugi zespół muzyczny. A tu niespodzianka! Bakcyla rocka połknęli następni uczniowie. Michał Franczyk z Sebastianem Kałuzińskim (ucz.kl.IIIc) postanowili zgromadzić wokół siebie ludzi z podobnymi zainteresowaniami i pasją.

12 Zdjęcia

29 listopad 2011-Konkurs Poezji Twórców Głogowskich

Dnia 29 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się III edycja powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znów sięgnęli po najwyższe laury.

19 Zdjęcia

29 listopad 2011-Multitest 2011

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Niemieckiego „Multitest 2011”, w którym wyróżniono pięć uczennic klasy 1 A. Na najwyższym podium w kategorii klas pierwszych stanęła Wiktoria Pawlak

3 Zdjęcia

25 listopad 2011-zDolny Śląsk

XI edycja Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” rozstrzygnięta! Uczennice klasy I A Wiktoria Pawlak i Patrycja Skoczylas otrzymały Akty stypendialne za osiągnięcia uzyskane w szkole podstawowej w latach 2009-2011 z rąk Marszałka Województwa.

5 Zdjęcia

22 listopad 2011- IX Konkurs Recytatorski i Plastyczny Zagłębia Miedziowego

22 listopada 2011 r. w Gimnazjum Gminnym w Kotli odbył się IX Konkurs Recytatorski i Plastyczny Zagłębia Miedziowego o zasięgu powiatowym. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – recytatorskiej i plastycznej.

6 Zdjęcia

16 listopad 2011-Podium dla koszykarek

Nasze koszykarki osiągnęły ogromny sukces, bo po latach niepowodzeń i ostatnich miejsc w rozgrywkach szkolnych w tym roku pokazały na co je stać. Po zaciętych meczach wywalczyły trzecie miejsce w piłce koszykowej w Głogowie.

10 Zdjęcia

10 listopad 2011-Jesteśmy patriotami

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, przygotowali inscenizację składającą się z serii epizodów pokazujących najważniejsze momenty z dziejów Polaków.

9 Zdjęcia

10 listopad 2011-Święto Niepodległości

1o listopada uczniowie Gimnazjum nr 2 przypieli biało-czerwone kotyliony… W odpowiedzi na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, nasi uczniowie, w przededniu Święta Niepodległości tworzyli biało-czerwone kotyliony

7 Zdjęcia

9 listopad 2011-Zdolny Ślązak Gimnazjalista

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego XII Dolnośląskiego Konkursu dla Gimnazjalistów „Zdolny Ślązak Gimnazjalista” w roku szkolnym 2011/2012.

8 Zdjęcia

7 listopad 2011-Sukces w konkursie plastycznym

Uczennica kl. I A – Wiktoria Pawlak zdobyła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym POLSKA - MOJA OJCZYZNA z okazji 93 rocznicy odzyskania Niepodległości w kategorii szkół gimnazjalnych. Konkurs organizowała Wojskowa Komenda.

5 Zdjęcia

28 październik 2011-Pole Nadziei

Cały ostatni tydzień sadziliśmy żonkile – międzynarodowy symbol nadziei. Na wiosnę zakwitnie w naszej szkole dobro. Kwiaty przypomną nam o ludziach cierpiących i oczekujących na naszą pomoc.

12 Zdjęcia

28 październik 2011-Prezentacja klas

„Podróż w znane i nieznane” Z czym kojarzy Wam się szkoła? – Z nauką, nauką i jeszcze raz nauką – odpowie niejeden. Otóż, nasza szkoła, to nie tylko nauka i rozwój intelektualny. Równie ważny dla nas jest rozwój społeczny.

23 Zdjęcia

27 październik 2011-Pomagamy leśnym zwierzętom

Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt. Gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody. Świadomi uciążliwości, jakie czekają na zwierzęta w zimie, zebraliśmy całkiem sporo kasztanów i żołędzi.

4 Zdjęcia

16 październik 2011-Projekt w Niemczech 2011

Podczas projektu zwiedziliśmy kilka wybranych ciekawych miejscowości : Strassburg, Zurych, Stuttgart oraz Kehl. W Strassburgu zauroczyły nas Katedra Notre-Dame i La Petité France.

79 Zdjęcia

16 październik 2011-Projekt edukacyjno-językowy Niemcy 2011

- tak po tygodniowych, pełnych wrażeń wojażach po Europie Zachodniej mogą odetchnąć uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjno-językowym na terenie Niemiec, Francji i Szwajcarii przygotowanym przez panią Alicję Skoczylas

76 Zdjęcia

10 październik 2011-Dzień Drzewa

Każdego roku, 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Wtedy wszyscy, którym nieobojętne jest środowisko, sadzą krzewy lub drzewa. Akcja ta odbywa się pod patronatem ONZ i hasłem „Miliard drzew”.

28 Zdjęcia

5 październik 2011-Nasi na podium

Nasi uczniowie sięgnęli po laury zwycięstwa w konkursie języka angielskiego „Magia Reklamy” zorganizowanym przez ZszOI w Głogowie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

3 Zdjęcia

4 październik 2011-Festiwal nauki

4 października, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, uczestnicy Koła Przyrodniczego pod kierunkiem nauczycielki Alicji Anastaziuk skorzystali z oferty Szkoły Przyrodniczej i brali udział w ciekawych zajęciach.

18 Zdjęcia

2 październik 2011-Sukcesy naszych tenisistów

Sukcesem naszych tenisistów ziemnych zakończył się turniej kończący sezon letni. W kategorii do lat 18 mistrzem Głogowa został Remigiusz Dopierała z klasy IIc. W kategrii do lat 14 trzecie miejsce wywalczyła Julia Zygier klasa IIc.

5 Zdjęcia

30 wrzesień 2011-Dzień chłopaka

30 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczęta z klasy II F wraz z wychowawczynią Alicją Anastaziuk urządziły SPA-LAND dla prawdziwych mężczyzn.

15 Zdjęcia

23 wrzesień 2011-Wybory rzecznika praw ucznia

Dnia 23 września 2011 roku w auli naszej szkoły odbyła się debata kandydatek na funkcję rzecznika praw ucznia. Dyskusję rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Marcin Piekielniak.

7 Zdjęcia

23 wrzesień 2011-Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 23 września 2011 na boisku naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Starsi koledzy ze sportowej klasy IIC pod okiem wychowawcy – Piotra Lenorta, przygotowali dla naszych pierwszaków wiele różnorodnych konkurencji i zadań.

16 Zdjęcia

18 wrzesień 2011-Sztafetowe Mistrzostwa Głogowa

W dniu 18 września na torze Motocrossu w Górkowie odbyły się Sztafetowe Mistrzostwa Głogowa, w których reprezentacja Gimnazjum Nr 2 zajęła III miejsce.

4 Zdjęcia

17 wrzesień 2011-Tenisiści w natarciu

Ogromnym sukcesem naszych tenisistów ziemnych zakończyły się dnia 17 września mistrzostwa powiatu głogowskiego w tej dyscyplinie sportowej.

11 Zdjęcia

5 wrzesień 2011-Integracja uczniów na sportowo

Poniedziałek w szkole upłynął nam na grach i zabawach sportowych, w których uczestniczyli uczniowie klas II i III. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali mecze.

35 Zdjęcia

1 wrzesień 2011-Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Z uśmiechem na twarzy i w galowych mundurkach stawili sie dziś w szkole uczniowie Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Uroczyste rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego w nowej szkole zorganizowali dla pierwszoklasistów starsi uczniowie.

28 Zdjęcia