Czuwaj! Witamy na Dorobku szkoły drużyny Sendleraków…

Czuwaj! Witamy na Do…

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  Tym razem gościliśmy na nietypowej  zbiórce  Sendlerowskiego szczepu.  Po odtrąbieniu sukcesów w cztery świata…

Czuwaj! Witamy na Do…
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończeni…

Dziś w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów oraz klasy II. Nie obyło się bez wzruszeń,…

Uroczyste zakończeni…
DRZEWKA ABSOLWENTÓW

DRZEWKA ABSOLWENTÓW

Tradycją gimnazjum jest sadzenie drzewek przez uczniów trzecich klas, którzy już za kilka chwil opuszczą nasze mury. Wbrew pozorom, absolwenci…

DRZEWKA ABSOLWENTÓW
PreviousNext
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .
 • .

2012-2013 rok | Dodano: 16 listopada, 2012

Galeria zdjęć na rok 2012-2013:

8 czerwiec 2013-Sława

100 Zdjęcia

15 maj 2013-Austria 2

69 Zdjęcia

15 maj 2013-Austria1

89 Zdjęcia

22 marzec 2013-Pierwszy dzień wiosny-Hollywood

Władza w naszych rękach. Nie, nie, to nie pajdokracja, ale przyjemne chwile, kiedy to my jesteśmy gospodarzami szkoły. W takim dniu musi być ciekawie, wesoło i nieprzewidywalnie. Stąd pomysł, żeby miłe chwile spędzić na planie filmowym w Hollywood.

80 Zdjęcia

21 marzec 2013-Gala Talentów

W pierwszym dniu tegorocznej wiosny i w Tygodniu Tolerancji wszyscy uczniowie wzięli udział w „Gali Talentów” – imprezie z kilkuletnią tradycją, podczas której chętne dziewczęta i chłopcy posiadający jakiekolwiek możliwości artystyczne zaprezentowali się całej szkole.

25 Zdjęcia

21 marzec 2013-Wrocław konkurs

„ZEIGE DEIN TALENT” - to KONKURS DLA MŁODYCH TALENTÓW – dość nietypowy, ponieważ prezentacje odbywają się wyłącznie w języku niemieckim. 16 marca we Wrocławiu w Zespole Szkół nr 1 prezentowali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Wrocławia, Dolnego Śląska oraz regionów graniczących z Dolnym Śląskiem.

60 Zdjęcia

20 marzec 2013-Warsztaty integracyjne

W dniu 20 marca w ramach VI Tygodnia Tolerancji w naszej szkole przeprowadzono warsztaty plastyczne, w których oprócz naszych uzdolnionych w zakresie sztuki gimnazjalistów uczestniczyli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”.

23 Zdjęcia

20 marzec 2013-Konkurs recytatorski O przejrzystą strunę światła

20 marca odbył się VI Recytatorski Konkurs Polskiej Poezji Współczesnej „O przejrzystą strunę światła”( o zasięgu powiatowym), w którym wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły. Dziewczęta wybrały do prezentacji utwory Z. Herberta oraz W. Szymborskiej.

8 Zdjęcia

19 marzec 2013-Tydzień Tolerancji

W tym roku wróciliśmy do tradycji ponadwyznaniowych rozmów o tożsamości narodowej i tolerancji dla innych. W związku z tym zaprosiliśmy do szkoły pastora Kościoła Chrześcijan Baptystów w Głogowie, pana Zbigniewa Wierzchowskiego.

5 Zdjęcia

18 marzec 2013-Dzień otwarty w naszej szkole

18 marca 2013r. odbył się DZIEŃ OTWARTY naszego gimnazjum. Gościliśmy szóstoklasistów ze szkół podstawowych nr 3, 14, 7, 10 i 13 oraz zainteresowanych uczniów. Mieli oni okazję brać udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez gimnazjalistów pod opieką nauczycieli- opiekunów. Mogli obejrzeć prace wykonane przez uczestników koła plastycznego, a także pobawić się matematyką.

21 Zdjęcia

14 marzec 2013-Warsztaty ekologiczne

Zostaliśmy zaproszeni przez uczniów i nauczycieli Technikum nr 6 w Głogowie, mieszczącego się przy Zespole Szkół Przyrodniczych do udziału w warsztatach ekologicznych. Tym razem zajęcia dotyczyły substancji niezbędnej do przetrwania organizmów – wody.

6 Zdjęcia

6 marzec 2013-Konkurs językowy

Nasze uczennice z klas 2A, 2B oraz 3C: Patrycja Skoczylas, Alicja Bagińska-Żyta, Alicja Malica oraz Julia Zygier stanęły 6 marca 2013 w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie w szranki z językiem angielskim i niemieckim w Powiatowym Konkursie Językowym dla Gimnazjalistów. I tym razem udowodniły, że językiem obcym posługują się wyśmienicie. Zdobyły laury nie tylko indywidualnie, lecz również drużynowo.

15 Zdjęcia

6 marzec 2012-Spotkanie z doradcą zawodowym

Zanim zdecydujemy, którą szkołę wybrać, zastanawiamy się w jakich dziedzinach jesteśmy dobrzy, co nas interesuje i jaki zawód chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Zajęcia z pedagogiem szkolnym pozwoliły nam poznać swoje skłonności zawodowe, zainteresowania i preferencje. Spotkanie z doradcą zawodowym uzupełniło nasze wiadomości o nas samych.

11 Zdjęcia

5 marzec 2013-Szymborska odkryta

Wiktoria Pawlak i Patrycja Skoczylas z kl. II a wróciły z wysokimi laurami z I Wielkiego Konkursu Polonistycznego „Nic dwa razy…”Wokół poezji Wisławy Szymborskiej. Zmagały się w kilku kategoriach i pokonały nawet licealistów. Wiktoria Pawlak zdobyła II miejsce w recytacji wiersza naszej Noblistki oraz I miejsce w limerykach, których słowem kluczem miało być nasze miasto Głogów.

7 Zdjęcia

28 luty 2013-U prezydenta

28 lutego 2013r., nasze koleżanki z kl. II a: Patrycja Skoczylas, Wiktoria Pawlak, Martyna Sadowska “odebrały”, a właściwie zrealizowały nagrodę: Dzień z Prezydentem Miasta Głogowa- Janem Zubowskim.

27 Zdjęcia

26 luty 2013-Warsztaty językowe

Zajęcia warsztatowe prowadzone przez lektora z Österreich Institut Wrocław były główną nagrodą w IV Dolnośląskim Konkursie Niemieckojęzycznych Piosenek Świątecznych. Agnieszka Ogrodnik oraz Patrycja Skoczylas zdobyły te nagrodę dla naszej szkoły. Tak, więc 26 lutego 2013 chętni uczniowie zainteresowani językiem niemieckim mogli skorzystać z zajęć i poszerzyć swoje wiadomości na temat Austrii.

63 Zdjęcia

26 luty 2013-Historyczny wyczyn naszych szczypiornistów

Nasi piłkarze ręczni zajęli II miejsce, a dziewczęta III miejsce w mistrzostwach Głogowa. Jest to najlepszy wynik jaki uzyskaliśmy w tej dyscyplinie sportowej od lat. Mamy nareszczie wśród chłopców kilku zawodników, którzy trenują tą dyscyplinę i drużyna przez ten fakt była mocna. Serdeczne gratulacje dla obu ekip i opiekuna Agnieszki Matuszak-Trojan.

40 Zdjęcia

22 luty 2012-Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 22 lutego we Wrocławiu odbył się XXI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała Agnieszka Ogrodnik, natomiast w kategorii zespołów duet Agnieszka Ogrodnik i Sandra Wasilewska. Tydzień później w Domu Kultury Agora we Wrocławiu odbył się koncert galowy festiwalu. Duet Agnieszka i Sandra otrzymał wyróżnienie. Agnieszka Ogrodnik została laureatką drugiego miejsca !!! Gratulujemy!!!

6 Zdjęcia

22 luty 2013-Ogólnopolski Konkurs Poetycki w Warszawie

22 lutego 2013 r. nasi uczniowie zostali zaproszeni na galę podsumowującą IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Odkrywamy Talenty Przyszlości”, który odbył sie w Warszawie w Zespole Edukacyjnym PRO FUTURO. Konkursowi patronował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Sześcioro naszych uczniów wysłało swoje wiersze na ten konkurs i wszyscy zostali jego laureatami.

13 Zdjęcia

20 luty 2013-„Na nieludzkiej ziemi…”

Aby uczcić 10 lutego 1940 roku, czyli 73. Rocznicę I deportacji- wywózki Polaków na Syberię, postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły Przedstawicieli Związku Sybiraków.

15 Zdjęcia

18 luty 2013-Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

W dniu 18 lutego w Jerzmanowej odbyły się mistrzostwa powiatu głogowskiego w tenisie stołowym. Nasi tenisiści stołowi walczyli dzielnie z uczniami, którzy zawodniczo uprawiają tą dyscyplinę sportu. Chłopcy w końcowej klasyfikacji zajęli IV miejsce, natomiast dziewczęta bardzo dobre III miejsce.

33 Zdjęcia

16 luty2013-O wers Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Wiktoria Pawlak z kl. II a osiągnęła ogromny sukces w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O wers Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”, który odbył się16 lutego w Szczecinie.

8 Zdjęcia

15 luty 2013-Mistrzostwo powiatu głogowskiego

W dniu 14.02.2013 w Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbył się turniej o Mistrzostwo powiatu głogowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju udział wzięły szkoły : Gimnazjum w Kotli, Gimnazjum w Białołęce, Gimnazjum nr 1 w Głogowie, Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Drużyna Gimnazjum nr 2 w Głogowie wygrała wszystkie mecze bez straty seta i awansowała do kolejnych rozgrywek.

3 Zdjęcia

14 luty 2013-Walentynki

14 lutego, w dniu walentynek, jak co roku w naszej szkole pojawiły się Amorki – tym razem dziewczyny z klasy 1c, które roznosiły kartki walentynkowe. Uczniowie wrzucili ich sporo do skrzynki kontaktowej.

45 Zdjęcia

12 luty 2013-Sukces naszych tenisistów stołowych

W dniu 12 lutego odbyły się w naszej szkole międzyszkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze obie drużyny, które wywalczyły dwa drugie miejsca.

23 Zdjęcia

11 luty 2013-Olimpiada z języka niemieckiego

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Patrycja Skoczylas z kl. 2A została laureatką regionalnego etapu XI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Znalazła się w gronie najlepszych w naszym regionie.

13 Zdjęcia

8 luty 2013-Ferie w szkole

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie rozwijali swoje talenty recytatorskie, teatralne, plastyczne i muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe. Chętni mogli poserfować w sieci, uczestnicząc w warsztatach językowych. Nie zabrakło także zajęć warsztatowych dla młodych chemików.

115 Zdjęcia

21 styczeń 2013-Deutschfreund

„Łowcy Talentów – Jersz” kolejny raz potwierdzili, że nasi uczniowie należą do krajowej czołówki w zakresie znajomości języka niemieckiego. W konkursie „Deutschfreund 2012” rozegranym w listopadzie 2013 zdobyliśmy trzykrotnie pierwsze miejsca w poziomie klas drugich i trzecich. Wiktoria Pawlak oraz Patrycja Skoczylas z k. 2A rozwiązały test bezbłędnie i zdobyły exequo 1 miejsce w Polsce.

13 Zdjęcia

18 styczeń 2013-Warsztaty profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczno-wychowawcze są zawsze w naszej szkole dużym wydarzeniem. Pani Beata Cieśla czaruje młodzież swoimi umiejętnościami, poruszając najtrudniejsze tematy społeczne.

12 Zdjęcia

16 styczeń 2013-Olimpiada Wolontariatu

16 stycznia 2013 w naszym gimnazjum odbyła się VI Głogowska Olimpiada Wolontariatu o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Głogowa. W tym roku o zwycięstwo zmagało się osiem drużyn:

175 Zdjęcia

11 styczeń 2013-Bal gimnazjalny

„Bal zaliczam do udanych…nawet bardzo” – takie wypowiedzi można było przeczytać na facebooku. W piątek 11 stycznia o godzinie 18.00 szkoła utonęła w dźwiękach muzyki i śmiechu rozbawionej młodzieży.

93 Zdjęcia

5 styczeń 2013-Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

W dniu 19.12.2012 w Gimnazjum nr 2 w Głogowie odbył się turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Mecze odbywały się w dwóch kategoriach : klasy I i II oraz II i III. W turnieju wzięły udział SOS -y z Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu, Gimnazjum nr 3 w Świdnicy oraz Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zwyciężyło Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu, II m-ce Gimnazjum nr 2 Głogów i III m-ce Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

3 Zdjęcia

23 grudzień 2012-Kolędowanie

Tegoroczne kolędowanie, jak co roku rozbrzmiewało pod hasłem „kolędy świata” . Przygotowaliśmy kolędy i piosenki świąteczne w języku polskim, angielskim, niemieckim. W tym roku usłyszeliśmy po raz pierwszy piosenki w języku francuskim i rosyjskim. Brzmiały bardzo, bardzo oryginalnie.

9 Zdjęcia

22 grudzień-Konkurs na stroik

Dział Dziecięco – Młodzieżowy MBP zaprosił swoich czytelników do udziału w powiatowym konkursie literacko – plastycznym, który polegał na wykonaniu stroika świątecznego. Na konkurs należało złożyć pracę wykonaną techniką przestrzenną przy użyciu dowolnych materiałów Na konkurs wpłynęły 53 prace z 16 placówek.

23 Zdjęcia

22 grudzień 2012-Konkurs sieci Tesco

Jak wypadliśmy w pierwszej części konkursu filmowego „Tesco dla szkół – zdrowo najedzeni”? Oto wyniki: zdobyliśmy 12.706 głosów, w tym 7628 głosów dodatkowych. W trakcie konkursu nasza 16-osobowa drużyna z kl.2A rozdała tysiące ulotek promujących filmik

20 grudzień 2012-Jasełka poetyckie

20 grudnia w auli naszej szkoły odbył się wieczorek poetycko – muzyczny zatytułowany „Jasełka poetyckie”. Tym razem uczniowie zaprezentowali spektakl, który zmuszał do refleksji i zadumy nad sensem i sposobem przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

24 Zdjęcia

19 grudzień 2012-Konkurs piosenki niemieckojęzycznej

Udowodniły to Agnieszka Ogrodnik z kl. III B oraz Patrycja Skoczylas z kl. II A, które zostały laureatkami IV Dolnośląskiego Świątecznego Konkursu Niemieckojęzycznego w kategorii piosenka świąteczna. Konkurs odbył się w auli Prywatnego Żeńskiego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek we Wrocławiu.

21 Zdjęcia

19 grudzień 2012-Zapach świąt

Grudzień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Mimo zimna, krótkich dni, pluchy i zawieruchy z niecierpliwością czekamy na święta. Wspólne ozdabianie holu, strojenie choinki i kolędowanie sprawia nam dużo satysfakcji, a atmosfera w szkole staje się przyjacielska i miła.

22 Zdjęcia

19 grudzień 2012-Świąteczne dary na Wileńszczyznę

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie. Za wschodnią granicą żyje wielu rodaków, tysiące polskich dzieci, których los nie oszczędzał. Prosimy o świąteczne dary. Będzie to nie tylko upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

17 Zdjęcia

18 grudzień 2012-Piłkarski grudzień

Każdego roku w naszej szkole organizowany jest Mikołajkowy Turniej Piłkarski. Cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego i w tym roku tradycja piłkarskich zmagań została podtrzymana. Przez dwa tygodnie obserwowaliśmy rozgrywki dziewięciu zespołów.

4 Zdjęcia

11 grudzień 2012-Sukcesy wokalistek

W dniach 28-29 listopada w Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła sie kolejna edycja konkursu piosenki Scena Prezentacji Młodych. Jest to konkurs dla wokalistow w wieku od 14 do 25 lat. Najmłodszą laureatką konkursu, jedyną gimnazjalistką, która stanęła na scenie obok licealistów i studentów została Agnieszka Ogrodnik z klasy III b.

8 Zdjęcia

10 grudzień 2012-Prezentacje klas

Czym jest prezentacja? Integracją, nauką współpracy, sprawdzianem kreatywności i pomysłowości oraz oswojeniem się z występem publicznym. Niebagatelne znaczenie ma atmosfera w szkole. Wspólna zabawa wzmacnia otwartość i więź między uczniami. W tym roku tematem przewodnim było nasze hobby, czyli pasje i zainteresowania uczniów. Z uśmiechem i w tanecznym nastroju kończymy prezentacje. Do zobaczenia za rok.

66 Zdjęcia

7 grudzień 2012-Nie taki Smok straszny

7 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbył się Konkurs Przygodowo-Czytelniczy dla gimnazjalistów pod hasłem “Nie taki Smok straszny…”. W konkursie udział wzięło 14 dwuosobowych drużyn.

9 Zdjęcia

7 grudzień 2012-Konferencja Młodzieży

Nasze koleżanki z kl. II a: Wiktoria Pawlak, Martyna Sadowska, Patrycja Skoczylas znają bardzo dobrze zabytki Głogowa i ich tajemnice. A stało się to za sprawą I Konferencji Naukowej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych pt. „Znane i nieznane zabytki Głogowa.

28 Zdjęcia

6 grudzień 2012-Wycieczka do Berlina

Mikołajki – w Berlinie? Dlaczego nie? Zimowa aura sprzyja jarmarkom bożonarodzeniowym, które są niemiecką grudniową tradycją. Właśnie w dzień Św. Mikołaja klasa 3A postanowiła tradycyjnie wybrać się na wycieczkę klasową do Niemiec.

58 Zdjęcia

4 grudzień 2012-IV Konkurs Recytatorski Poezji Twórców Głogowskich

4 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się IV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich. W konkursie udział wzięło 24. recytatorów z powiatu głogowskiego. Najliczniejszą reprezentację stanowiła uzdolniona grupa z naszej szkoły. W ocenie jurorów poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki i niełatwo było wyłonić laureatów.

12 Zdjęcia

4 grudzień 2012-Święta tuż tuż

Zapach pomarańczy i padający śnieg za oknem przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Z tej okazji w naszym gimnazjum trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wysuszyli już jabłka, a plastry pomarańczy i cytryn czekają na swoją kolejkę.

39 Zdjęcia

4 grudzień 2012-Ogólnopolski Konkurs Literacki o I.Sendler

04 grudnia 2012 r. nasi uczniowie odwiedzili Warszawę, aby uczestniczyć w uroczystości nadania kolejnej szkole imienia Ireny Sendler. To już 28 szkoła pod patronatem tej wspaniałej kobiety.

17 Zdjęcia

29 listopad 2012-Powiatowy konkurs z j.angielskiego

W dniu 29 listopada w Gimnazjum nr 3 w Głogowie odbył się konkurs języka angielskiego. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. W gronie dziesięciu nagrodzonych laureatów znaleźli się reprezentanci naszego gimnazjum: Alicja Malica (II miejsce), Julia Zygier (V miejsce).

5 Zdjęcia

27 listopad 2012-Konkurs Stypendialny

Od wtorku 27.11.2012 mamy wśród nas laureatkę XII Konkursu Stypendialnego „ZDOLNY ŚLĄSK”. Została nią w kategorii stypendiów naukowych – Patrycja Skoczylas z kl.2A. Wręczenie aktów stypendialnych odbyło się we Wrocławiu na wspaniałej gali w Filharmonii Wrocławskiej.

24 Zdjęcia

27 listopad 2012-Goście z Japonii

27 listopada 2012 r. uczniów klasy I a odwiedziło dwoje gości z Japonii. Byli to: pani Noriko Araki oraz pan Yoshihiko Yamasaki, który świetnie włada językiem polskim, ponieważ mieszka w Polsce już 15 lat.

27 Zdjęcia

27 listopad 2012-Spotkanie z saperami

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole st. sierżanta Jacka Hajduka, st. kaprala Piotra Tupadło i st. szeregowego Bartosza Ziołę. Spotkanie z żołnierzami uświadomiło nam, że nie wszystko co znajdziemy jest bezpieczne.

35 Zdjęcia

25 listopad 2012-Miedzią malowane

W Sieroszowicach rozstrzygnięty został konkurs literacko-plastyczny „Miedzią malowane i piórem pisane – Jan Wyżykowski oczami dzieci i młodzieży”.Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa w Buczynie.

9 Zdjęcia

23 listopad 2012-Prezentacja rosiczka

To tytuł projektu gimnazjalnego zaprezentowanego 22.11.2012 przez uczniów klasy 2E oraz 2A. W tym nietypowym projekcie uczniowie zajmowali się hodowlą roślin owadożernych, poznali mechanizmy działania ich liści – pułapek, badali procesy trawienne zachodzące w pułapkach, ale przede wszystkim udowodnili, że rośliny owadożerne nie stwarzają zagrożenia dla człowieka.

45 Zdjęcia

23 listopad 2012-Rosiczka projekt

To tytuł projektu gimnazjalnego zaprezentowanego 22.11.2012 przez uczniów klasy 2E oraz 2A. W tym nietypowym projekcie uczniowie zajmowali się hodowlą roślin owadożernych, poznali mechanizmy działania ich liści – pułapek, badali procesy trawienne zachodzące w pułapkach, ale przede wszystkim udowodnili, że rośliny owadożerne nie stwarzają zagrożenia dla człowieka.

68 Zdjęcia

23 listopad 2012-Siatkarki na podium

Uczennice Gimnazjum nr 2 w Głogowie trenujące w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym wzięły udział w turnieju szkół SOS we Wrocławiu. Drużyna klas I i II Gimnazjum zajęła III m-ce. Dla dziewcząt z klas I był to pierwszy poważny turniej w piłce siatkowej.

2 Zdjęcia

22 listopad 2012-Koszykarze najlepsi w powiecie

W dniu 22 listopada odbył się w naszym gimnazjum turniej powiatowy piłki koszykowej chłopców. Nasi koszykarze nie zawiedli i po raz kolejny wygrali cały turniej awansując do strefy lubińskiej. Serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za dalsze występy.

30 Zdjęcia

20 listopad 2012-Konkurs recytatorsko - plastyczny Zagłębia Miedziowego

20 listopada w Kotli odbył się międzypowiatowy Konkurs Recytatorsko – Plastyczny Zagłębia Miedziowego “Do tej krainy przyjmij zaproszenie” poświęcony twórczości polskich poetów. Uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces w każdej kategorii, jury podkreślało wysoki poziom prezentacji.

4 Zdjęcia

9 listopad 2012-Patriotycznie w naszej szkole

„Święta miłości kochanej Ojczyźnie”- tak brzmiał tytuł projektu edukacyjnego, przygotowanego z okazji 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – przez uczniów kl. II c : Magdę Żmudę, Ewelinę Sławińską, Paulinę Sławińską, Ewę Leszczyńską, Kamilę Bilską, Weronikę Milart, Dominikę Adamską, Paulinę Pływaczyk, Natalię Wróbel, Dominika Dudkowiaka,

10 Zdjęcia

11 listopad 2012-Festiwale piosenki

Dnia 9 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się uroczysty koncert galowy Festiwalu Piosenki Patriotycznej “Vivat Polonia”.W zmaganiach konkursowych, które odbywały się 7 listopada wzięło udział blisko 500 wykonawców: chóry, zespoły wokalne i soliści w kategoriach od przedszkola po dorosłych.

5 Zdjęcia

8 listopad 2012-Koszykarki troszeczkę słabiej

W dniach 7-8 listopada w gimnazjum nr 4 odbyły się mistrzostwa Głogowa szkół gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt. Nasze koszykarki dzielnie walczyły i wygrały jeden mecz, natomiast resztę gier minimalnie przegrały jednym albo dwoma koszami. W ogólnej klasyfikacji zajęły IV miejsce.

36 Zdjęcia

7 listopad 2012-Historyczny sukces koszykarzy

Jeszcze nigdy w historii naszego gimnazjum nie udało się wywalczyć mistrzostwa szkół głogowskich w piłkę koszykową chłopców. Czekaliśmy długo, ale 6 listopada nasi koszykarze w pięknym stylu zdobyli I miejsce w Głogowie.

38 Zdjęcia

31 październik 2012-Miesiąc Dobroci dla Zwierząt

Nadeszła jesień, październik dobiega końca. Z jednej strony to najpiękniejsza pora roku, z drugiej zapowiedź mroźnej zimy, będącej najtrudniejszą porą dla zwierząt. Październik zwyczajowo uznawany jest za Miesiąc Dobroci dla Zwierząt.

3 Zdjęcia

26 październik 2012-Gra miejska

W piątek 26.10.2012r. wzięliśmy udział w GRZE MIEJSKIEJ „Naprawmy TO” organizowanej przez stowarzyszenie „Szansa”. Gra miała na celu zdiagnozowanie słabych stron środowiska lokalnego w zakresie potrzeb młodzieży oraz poznanie możliwości wprowadzenia zmian.

6 Zdjęcia

14 październik 2012-Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października tradycyjnie z inicjatywy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który w tym roku przypadał w niedzielę. Nie mogliśmy się obejść bez podziękowania nauczycielom za ich trud oraz codzienną pracę.

20 Zdjęcia

12 październik 2012-Gala Oskarów

Dnia 12 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się „Gala Oskarów”. Impreza ta jest organizowana przez nas – uczniów – z małymi przerwami, od kilku lat. Chcemy w ten sposób uczcić Dzień Edukacji Narodowej i nagrodzić nauczycieli – zwycięzców poszczególnych kategorii.

24 Zdjęcia

10 październik 2012-Dzień Drzewa

10 października każdego roku obchodzony jest Dzień Drzewa. Na całym świecie tysiące ludzi sadzi rośliny po to, aby wpłynąć na niekorzystne zmiany dotyczące klimatu. Każda nowa siewka to mała fabryka tlenu, a jednocześnie „pochłaniacz” dwutlenku węgla.

13 Zdjęcia

7 październik 2012-Sukces dziewcząt w biegu straceńców

W dniu 7 października odbyły się zawody sztafet lekkoatletycznych pod nazwą “bieg straceńców”. W sztafecie wzięła udział nasza drużyna dziewcząt i w kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy I miejsce w Głogowie. Impreza przygotowana rewelacyjnie.

6 Zdjęcia

2 październik 2012-Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 2 października 2012 w auli naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Starsi koledzy z klasy IIB pod okiem wychowawcy, pani Elżbiety Rak oraz przy wsparciu samorządu uczniowskiego przygotowali dla naszych pierwszaków wiele różnorodnych konkurencji i zadań.

58 Zdjęcia

30 wrzesień 2012-Nasi tenisiści ziemni nie do pokonania

W dniach 29-30 września odbył się turniej tenisa ziemnego kończący sezon letni w kategoriach do lat 14 i 18. Nasi uczniowie wypadli świetnie i wygrali prawie we wszystkich kategoriach. Na odnotowanie zasługuje fakt, że nasi pierwszoklasiści wywalczyli też kilka pucharów.

32 Zdjęcia

26 wrzesień 2012-Wspaniały początek naszych sportowców

W dniu 26 września odbyły się mistrzostwa szkół powiatu głogowskiego w biegach przełajowych. Nasi sportowcy zaprezentowali się rewelacyjnie zajmując I miejsce wśród dziewcząt i III miejsce wśród chłopców.

38 Zdjęcia

16 wrzesień 2012-Centrum Nauki Kopernik

16 września grupa uczniów naszej szkoły miała okazję zwiedzać Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazującą związek nauki z kulturą i codziennością.

31 Zdjęcia

15 wrzesień 2012-Nasze pierwsze sukcesy sportowe

Ogromnym sukcesem zakończyły się powiatowe mistrzostwa szkół gimnazjalnych w tenisie ziemnym, które odbyły się 15 września w Głogowie. Nasze dwie drużyny okazały się najlepsze i zajęliśmy I i II miejsce deklasując inne drużyny.

9 Zdjęcia

3 wrzesień 2012-Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Z uśmiechem na twarzy i w galowych mundurkach stawili sie dziś w szkole uczniowie Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Uroczyste rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego w nowej szkole zorganizowali dla pierwszoklasistów starsi uczniowie, którzy powitali ich wierszem oraz piosenką.

11 Zdjęcia