Właściciele samochodów rozumieją, że pojazdy rozkładają się co jakiś czas. Większość z nas po prostu zabiera nasze pojazdy do stacji naprawy samochodów, bez względu na to, jak mały jest problem. Czy nie chciałbyś samodzielnie naprawić samochodu? Poniższy artykuł nauczy Cię ins i out naprawy auto.

Opony

Regularnie sprawdzaj bieżnik na oponach, aby upewnić się, że są bezpieczne. Nie ważne czy jeździsz okazjonalnie po bułki do sklepu i do kościoła, czy też prowadzisz firmę przeprowadzkową np. http://przeprowadzki.i-wro.pl i rocznie robisz 20x więcej kilometrów niż inni użytkownicy samochodów. Sprawdzaj opony – to bardzo ważne. Opony, które mają mniej niż jedną czwartą cala bieżnika prawdopodobnie wymagają wymiany. Również zdawać sobie sprawę z wszelkich wybrzuszenia lub kawałki na powierzchni opony, ponieważ może to oznaczać słaby obszar, który może zdmuchnąć i spowodować wypadek podczas jazdy.

Podczas wykonywania własnych napraw samochodu, upewnij się, że budżet wystarczająco dużo czasu, aby wykonać zadanie. Łatwo nie docenić, jak długo potrwa praca naprawcze. Możesz napotkać trudne do usunięcia śrublub nakrętek, lub dowiedzieć się, część jest trudniejsze do usunięcia niż się spodziewano. Dając sobie wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć naprawę bezpiecznie sprawi, że praca będzie znacznie mniej stresujące.

Oprócz podstawowego sprzętu do wymiany opon, trzymaj plastikowy tote wypełniony artykułami do naprawy samochodów DIY w bagażniku samochodu w nagłych wypadkach. Napełnij go co najmniej kwartą oleju silnikowego, płynu przekładniowego, płynu sterującego i płynu hamulcowego oraz galonu wody. Dodaj puszkę penetrującego sprayu olejowego, rolkę taśmy klejącej, sznurka, sznurków bungee i podstawowych narzędzi, dzięki czemu można zarządzać drobnymi naprawami na drodze.

Światła

Upewnij się, że reflektory są czyste, jeśli nie wyglądają tak jasno. Czasami jest pozostałość, która pokrywa je z ulic i które mogą sprawić, że są brudne, więc nie mogą wyłożyć wystarczającej ilości światła. Użyj renomowanych szkła Cleaner, aby uzyskać pracę wydajnie.

Wymiana własnych tylne i reflektorów jest łatwym sposobem na oszczędność pieniędzy. Łatwiej to zrobić w niektórych samochodach, ale to bardziej opłacalne niż wynajęcie mechanika. Sprawdź, czy możesz uzyskać instrukcje od kogoś, kogo ufasz.

Mimo, że dealer dla marki samochodu może zapewnić najwyższą wiedzę, jeśli chodzi o usługi naprawcze, nie zawsze może być najbardziej opłacalny wybór. Wiele niezależnych warsztatów samochodowych ma techników, które dawniej pracował w Dealerzy i są przeszkoleni fabryki. Może być w stanie zaoszczędzić sporo, wybierając niezależny sklep nad dealerem, bez utraty jakości.

Samochód typu bus transportowy

Upewnij się, że wiesz, gdzie jest instrukcja obsługi i go używać! Jeśli istnieje problem z samochodem, zostaniesz zagubiony bez niego. Czasami problem jest po prostu wynikiem braku zrozumienia. Go odebrać, przeczytać i sprawdzić, czy można dowiedzieć się, co się dzieje.

Nie należy przerywać mycia samochodu zimą. Zima może być trudna w Twoim samochodzie. Sól drogowa i piasek powodują rdzę i ścieranie. Po umyciu samochodu wysusz go dokładnie, aby zapobiec powstawaniu lodu.

Idź do warsztatu, który rozważasz na dłuższą metę z mniejszą pracą. Może to być coś tak prostego, jak wymiana oleju lub rotacja opon. To daje co najmniej lepszą wskazówkę o ich możliwościach, wykonaniu i życzliwości, zanim pojawi się większy problem.

Utrzymuj wizytówkę samochodową w samochodzie przez cały czas. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś pójdzie nie tak z Twoim pojazdem. Będziesz chciał, aby Twój ulubiony sklep Auto numer telefonu przydatny, choć, kiedy to robi. Inną opcją jest zaprogramować wszystkie swoje informacje kontaktowe w telefonie.

Unikaj bycia przeprowadzony przez swój własny samochód! Gdy wciągasz samochód do góry, pamiętaj o ustawieniu hamulca awaryjnego. Umieść cegły za opony, które nie pracują, aby utrzymać swój samochód z toczenia. Trzymaj zestaw klinów lub trzy lub cztery cegły w bagażniku samochodu w przypadku, gdy trzeba zmienić płaską oponę na wzgórzu.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o swoim pojeździe i jak to działa. Może to zapobiec padnięciu ofiarą oszustwa naprawy automatycznej, gdy trzeba go naprawić. Może to również prowadzić do tego, że jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać proste problemy, oszczędzając ci dużo pieniędzy.

Słuchaj bebechów. Jeśli zabierasz swój samochód do sklepu, a technika nie wydaje się być w górę i w górę, rozważ pójściem gdzieś indziej. Co najmniej, osoba prawdopodobnie nie obchodzi, że wiele o Tobie i samochodzie, i zasługują na lepszą obsługę niż to.

Jeśli musisz wysiąść z samochodu w garażu lub dealerskiej, poinstruuj mechaników, że chcesz zostać wezwany z szacunkiem, zanim wykonają jakąkolwiek pracę nad twoim samochodem. Nie pozwól mechanikowi przekonać cię do płacenia za drogie naprawy, ponieważ pojazd jest już częściowo zdemontowany.

Praca nad samochodem może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także czujesz się świetnie. Upewnij się i skorzystaj z porad wymienionych w artykule powyżej następnym razem, gdy coś w samochodzie wymaga naprawy. Chociaż na początku może to być przerażające, wynik końcowy jest bezcenny.