Ostatnio miałem spotkanie z dietetykiem. Podczas spotkania poruszyliśmy temat w jaki sposób dietetyk może pomóc dziecku. Zapraszam do czytania.

Korzystając z dietetyka pamiętam zwracać się tylko do dietetyka klinicznego.

Jeśli jesteś dietetykiem, powinieneś wiedzieć, że masz obowiązek pomagać otyłym dzieciom w odchudzaniu. Zdrowa dieta jest niezbędna dla zdrowego organizmu. Jednak jeśli chodzi o utratę wagi, nie wszystkie dzieci mogą odnieść sukces w tym samym tempie. Istnieją pewne wymagania żywieniowe i inne czynniki, które bardzo utrudniają niektórym dzieciom utratę wagi.

Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, gdy napotkasz ten problem, jest zadanie sobie pytania, czy wiesz, co się dzieje. Pierwszą oznaką otyłości jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzieci zwykle mają więcej tłuszczów niż dorośli. Jeśli twoje dziecko nie lubi słodyczy ani przekąsek, oznacza to, że ma nadwagę. Kiedy zobaczysz, że Twoje dziecko ma nadwagę, należy natychmiast poinformować dietetyka, aby problem mógł zostać jak najszybciej rozwiązany.

Niektóre dzieci mogą mieć inne problemy związane z przejadaniem się, ale przejadanie się nie jest problemem. Zwykle połączenie złej diety i złych nawyków żywieniowych prowadzi do otyłości. Żywność, którą lubią dzieci, nie jest taka sama jak dorośli. Utrudnia to dziecku podjęcie decyzji, które pokarmy są odpowiednie do jedzenia.

Większość rodziców wie, że jedzenie może sprawić, że dzieci poczują się dobrze. Jednak wiele dzieci nie jest pewne, jakie pokarmy są dla nich odpowiednie. Kiedy jedzenie jest pełne cukru i tłuszczu, dzieci często jedzą więcej niż powinny.

Kiedy dzieci są głodne, zwykle jedzą więcej. Jest to normalne zachowanie, ale musisz zrozumieć, że jedzenie jest dla nich ważne. Nie każdy głoduje i nie chce jeść. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko opuszcza posiłki, dietetyk może pomóc. Dietetyk może udzielić właściwych informacji na temat zdrowego odżywiania, aby Twoje dziecko zaczęło jeść zgodnie z typem ciała.

Jednym z powodów, dla których otyłe dzieci przybierają na wadze jest to, że nie przyjmują wystarczającej ilości kalorii. Aby zachować zdrowie, powinieneś spożywać co najmniej 600 kalorii dziennie. Oczywiście jest to znacznie więcej niż spożycie kalorii u dzieci, które nie są otyłe.

Złe nawyki żywieniowe powodują, że ciało raczej gromadzi tłuszcz niż je spala. Dzieci z nadwagą zwykle odczuwają letarg, ponieważ ich ciała nie działają prawidłowo. Przy tak wielu wyborach przekąsek dzieci jedzą mniej i wybierają produkty bogate w cukier, sól i tłuszcz zamiast zdrowej żywności.

Ważne jest, aby współpracować z dietetykiem, gdy zauważysz, że Twoje dziecko spożywa niezdrowe pokarmy. W ten sposób dietetyk może dowiedzieć się, czy istnieją jakieś podstawowe problemy, które należy rozwiązać. Po rozwiązaniu tego problemu zobaczysz, że Twoje dziecko może żyć zdrowiej.