Czuwaj! Witamy na Dorobku szkoły drużyny Sendleraków…

Czuwaj! Witamy na Do…

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  Tym razem gościliśmy na nietypowej  zbiórce  Sendlerowskiego szczepu.  Po odtrąbieniu sukcesów w cztery świata…

Czuwaj! Witamy na Do…
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończeni…

Dziś w Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler pożegnaliśmy naszych wspaniałych trzecioklasistów oraz klasy II. Nie obyło się bez wzruszeń,…

Uroczyste zakończeni…
DRZEWKA ABSOLWENTÓW

DRZEWKA ABSOLWENTÓW

Tradycją gimnazjum jest sadzenie drzewek przez uczniów trzecich klas, którzy już za kilka chwil opuszczą nasze mury. Wbrew pozorom, absolwenci…

DRZEWKA ABSOLWENTÓW
PreviousNext
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Wycieczki | Dodano: 12 czerwca, 2011

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych.

Wycieczka do MULTICENTRUM w Jaworze.

Byliśmy w MultiCentrum w Jaworze – kilkanaście interaktywnych stanowisk z najnowocześniejszym oprogramowaniem pozwalają zgłębić wiedzę w wielu dziedzinach. Pracownie, w których byliśmy zainteresowały młodzież nowoczesną technologią, informatyką i robotyką.

Zapraszamy do pobrania ciekawej prezentacji e-szkoły (7MB)

Wycieczka do Parku Krajobrazowego „Chełmy”

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Wysłuchali pogadanki na temat parku krajobrazowego, jego szaty roślinnej i zwierzęcej. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić uzupełniając karty pracy. Dużo frajdy sprawiło rozpoznawanie drzew na podstawie liści, kory. Na zakończenie zajęć dyskusja i spacer po Wąwozie Myśliborskim.

Galeria zdjęć:

.

Dnia 08.03.2011 uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. A. Anastaziuk i U. Hordyk uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, realizowanej w ramach projektu e-szkoła ” Dolnośląska szkoła liderem jakościowych zmian w polskim systemie edukacji”.

Uczniowie zwiedzili: Muzeum Górnictwa Złota w Złotym Stoku, gdzie mieli okazję poszukać samodzielnie minerałów, Zakład Przyrodoleczniczy ” Wojciech” gdzie zasmakowali  wód mineralnych, a także  Jaskinię Niedżwiedzią w Kletnie z pieknymi formami krasowymi.

 

Galeria zdjęć:


 

Wycieczka do Wrocławia

Wrocław –nauki ścisłe – moja pasja.

Uczniowie zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne, gdzie rozwijali zainteresowania astronomią. Poznawali zastosowanie technologii informatycznej poprzez obserwację prezentacji multimedialnych, prezentowanych w Panoramie Racławickiej. Mogli również rozwijać zainteresowania przyrodnicze i odpowiedzialność za świat zwierząt podczas zajęć edukacyjnych w ZOO. Dzięki zajęciom matematycznym i z fizyki na Politechnice Wrocławskiej uczniowie przygotowywali się do dalszego etapu kształcenia. Do domu uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki z bagażem nowych, ciekawych doświadczeń.

 

Galeria zdjęć:

.