Dokument GIM TV na ogólnoplskim podium filmowyym

Dokument GIM TV na o…

24 kwietnia 2018 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Rybniku odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dokumentalnych "Świat…

Dokument GIM TV na o…
Rejs Pogorią

Rejs Pogorią

Kolejna edycja „Szkoły Pod Żaglami” już za nami. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich powróciła szczęśliwie…

Rejs Pogorią
Koncertowa lekcja muzyki

Koncertowa lekcja mu…

Koncertowa lekcja muzyki - to było  pełne pozytywnej energii show  z porywającymi szkolnymi instrumentalistami i doskonałymi solistkami. Muzycy zaskoczyli nas…

Koncertowa lekcja mu…
PreviousNext
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

Wycieczki | Dodano: 12 czerwca, 2011

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych.

Wycieczka do MULTICENTRUM w Jaworze.

Byliśmy w MultiCentrum w Jaworze – kilkanaście interaktywnych stanowisk z najnowocześniejszym oprogramowaniem pozwalają zgłębić wiedzę w wielu dziedzinach. Pracownie, w których byliśmy zainteresowały młodzież nowoczesną technologią, informatyką i robotyką.

Zapraszamy do pobrania ciekawej prezentacji e-szkoły (7MB)

Wycieczka do Parku Krajobrazowego „Chełmy”

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. Wysłuchali pogadanki na temat parku krajobrazowego, jego szaty roślinnej i zwierzęcej. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić uzupełniając karty pracy. Dużo frajdy sprawiło rozpoznawanie drzew na podstawie liści, kory. Na zakończenie zajęć dyskusja i spacer po Wąwozie Myśliborskim.

Galeria zdjęć:

.

Dnia 08.03.2011 uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. A. Anastaziuk i U. Hordyk uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, realizowanej w ramach projektu e-szkoła ” Dolnośląska szkoła liderem jakościowych zmian w polskim systemie edukacji”.

Uczniowie zwiedzili: Muzeum Górnictwa Złota w Złotym Stoku, gdzie mieli okazję poszukać samodzielnie minerałów, Zakład Przyrodoleczniczy ” Wojciech” gdzie zasmakowali  wód mineralnych, a także  Jaskinię Niedżwiedzią w Kletnie z pieknymi formami krasowymi.

 

Galeria zdjęć:


 

Wycieczka do Wrocławia

Wrocław –nauki ścisłe – moja pasja.

Uczniowie zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne, gdzie rozwijali zainteresowania astronomią. Poznawali zastosowanie technologii informatycznej poprzez obserwację prezentacji multimedialnych, prezentowanych w Panoramie Racławickiej. Mogli również rozwijać zainteresowania przyrodnicze i odpowiedzialność za świat zwierząt podczas zajęć edukacyjnych w ZOO. Dzięki zajęciom matematycznym i z fizyki na Politechnice Wrocławskiej uczniowie przygotowywali się do dalszego etapu kształcenia. Do domu uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki z bagażem nowych, ciekawych doświadczeń.

 

Galeria zdjęć:

.